
Kaip išsirinkti kokybišką rašiklį? Rašymo priemonių patarimai ir jų tipai
2021 m. lapkričio 5 d.
Rašiklis – kiekvienam reikalinga priemonė, nesvarbu, kokios profesijos atstovas esate: mokytojas, gydytojas, teisininkas, o gal dar tik mokinys. Rašiklis – ne tik rašymo priemonė. Kai kuriais atvejais jis gali tapti įvaizdžio dalimi.
Pavyzdžiui, stambios įmonės vadovas ant savo darbo stalo turi turėtų solidų rašiklį. Žinoma, jo darbo kokybė nenukentėtų, jeigu rašytų paprastu, pigiu turšinuku, tačiau tai yra tarsi nerašyta taisyklė, kurios dauguma laikosi.
Šiame staripsnyje pateiksime naudingų patarimų, kaip išsirinkti kokybišką, patogų rašiklį. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis? Ar visada brangesnis yra geresnis?
Tušinukai
Viena iš populiariausių rašiklių rūšių yra tušinukas. Rašalas, kuris yra naudojamas tušinukuose, yra pagamintas aliejaus pagrindu ir buvo sukurtas kaip švaresnė, patikimesnė plunksnakočių alternatyva.
Tušinukai puikiai tinka naudoti kasdien ir yra prieinami visiems, nes dažniausiai nedaug kainuoja, jų galima nusipirkti bet kurioje parduotuvėje. Taip pat tušinukai labai tinka menininkams ir pramoniniams dizaineriams, nes jų būna įvairių spalvų bei atspalvių.
Kaip tušinukų trūkumą, galima įvardinti, kad jie nėra patogūs ilgam rašymui. Nes dažniausiai neturi paminkštinimų pirštams, suprakaitavus rankai – slysta, kartais surašaluoja rankas, nes rašalas išsilieja.
Geliniai rašikliai
Gelinis rašiklis skiriasi nuo paprasto tušinuko, nes rašo storiau ir rašalas ilgiau džiūsta. Didelis gelinių rašiklių privalumas yra tai, kad jie rašo ryškiai, sodriai. Be to, didelis spalvų pasirinkimas. Rašydami tokiu rašikliu pastebėsite, kad jūsų rašysena tapo gražesnė, elegantiškesnė.
Gelinio rašiklio trūkumai:
- Ilgesnis rašalo džiūvimo laikas. Gelinis rašalas ne taip greitai įsigeria į popierių, todėl džiūsta ilgiau nei paprasto tušinuko rašalas. Turbūt esate susidūrę, kai popieriaus lapas išsitepa rašalu, jeigu perbraukiate per jį ranka.
- Trumpas rašiklio naudojimo laikas Geliniuose rašikliuose sunaudojama daugiau rašalo, todėl šerdelė turi būti keičiama dažniau nei standartiniam tušinukui.
Plunksnakočiai
Plunksnakočiai būna su keičiama rašalo kapsule, tad galima sakyti, jog tai yra ilgaamžė rašymo priemonė. Tereikia pasikeisti kapsulę ir galima plunksnakotį naudoti toliau. Juos dažnai naudoja pradinių klasių mokiniai, nes rašant su plunksnakočiu reikia atidumo, kruopštumo, o ir raštas būna tvarkingesnis ir gražesnis. Tačiau plunksna per daug paspaudus ar numetus gali sulūžti ir plunksnakotį teks išmesti – tai vienas iš nedaugelio plunksnakočių trūkumų.
Plunksnakočiai – solidi, elegantiška rašymo priemonė, kurią renkasi aukštas pareigas užimantys žmonės, norėdami sustiprinti dalykinį įvaizdį. Juk plunksnakočiai labiausiai iš visų rašymo priemonių primena senovines plunksnas, kurios būdavo vilgomos į rašalą. Šis vaizdas mums siejasi su didikais, jų pasirašomais svarbiais dokumentais.
Taigi kiekvienas rašymo priemonių tipas turi savo pliusų bei minusų. Kuris rašiklis Jums tinkamiausias priklauso nuo jūsų paties rašymo stiliaus, poreikių ir pan.
Ar brangesnis rašiklis visada yra geresnis?
Universalaus atsakymo šiuo atveju nėra. Dažniausiai brangesnės rašymo priemonės būna kokybiškesnės ir ilgaamžiškesnės, nes pagamintos iš geresnių medžiagų. Tačiau pasitaiko ir priešingų atvejų, kai brangi rašymo priemonė nuvilia, o pigesnė netgi pranoksta lūkesčius.